بسمه تعالی

بی­گمان کسب کمالات و دانش در همیشۀ تاریخ این مرز و بوم دانش­پرور، از دغدغه­های مهم مردمان بوده است. تربیت عالمان و متفکران بزرگ و نامی این سرزمین نشان از بزرگی و اهمیت مقولۀ دانش و اندیشه در میان ایرانیان است که در دوران­های مختلف این دغدغه به گونه­های مختلف بروز و ظهور یافته است.

کلام آسمانـی «یَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ» جایگـاه مومنـان و دانشمنـدان را بسیار بلندمرتبه می­داند که بیان کننده جایگاه رفیع علم اندوزی است. آنچه ضروری به نظر می­رسد، پرداختن بی وقفه و جهاد گونه به مسئلۀ آموختن و اهتمام به امور پژوهشی نظری و کاربردی و شکوفا کردن «نظریه»ها در میدان عمل است تا حماسه اقتصادی و تولید ثروت برای کشور با برنامه­های دولت تدبیر و امید محقق شود.

بی شک تولید علم آمیخته با ایمان اصلی­ترین رسالت مجموعه دانشگاهی می­باشد و برای نیل به این آرمان متعالی و ایجاد دانشگاه تمدن ساز می بایست روحیه علم محوری توأم با دانایی، تدبیر و امید بر جامعه مسلط شود و لازمۀ این مهم تلاش و کوشش شما عزیزان در دانشگاه و گسترش افق­های علمی کشور می­باشد. با توجه به رسالت وجودی دانشگاه به عنوان مهمترین و اصلی­ترین رکن توسعه و مهمترین ابزار دسترسی به استقلال فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و ... مسئولیتی بس شگرف و بزرگ را برای تمامی دانشگاهیان تأکید و تعریف می­نماید که در این راستا دانشگاه هرمزگان با توجه به ظرفیت­های عظیم صنعتی و منابع طبیعی در استان هرمزگان نیازمند عزمی استوار برای یافتن نقش مهم و اساسی خود در اعتلای فضای علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه می­باشد و این مهم جز به مدد تلاش و اهتمام تمامی ارکان آن اعم از دانشجویان ارجمند، اساتید بزرگوار و کارکنان محترم میسر نخواهد بود.

از این روامیدوارم همگی بتوانیم به عنوان عضوی از خانواده بزرگ علم و دانش در کنار تعهد، تخصص، علم و فن، خود را به زیور فرهنگ و ادب بیاراییم تا با ایمانی عمیق و تلاشی ماندگار، راسخ و ثابت قدم در جهت فراگیری علم و دانش همت خویش را بکار بسته و خود را مجهز به سلاح تقوا و پایداری کرده تا در سایه سیاستهای دولت تدبیر و امید گامهای بزرگی را در دستیابی کشور به قله های رفیع علمی و پژوهشی برداریم.

از آنجا که از رسالتهای ویژه دانشگاههاتوجه بیش از پیش به آموزش و پژوهش است، انشاء­الله در طول سال تحصیلی در دانشگاه هرمزگان سعی خواهیم کرد با توکل به خداوند متعال، بهره­گیری بهینه از تجهیزات و امکانات موجود، برنامه­ریزی، اعتماد به نفس، مغتنم شمردن زمان، شرایطی را فراهم کنیم که زیبنده و شایسته دانشگاه هرمزگان به عنوان دانشگاه جامع استان باشد.

امید است به فضل الهی و تحت توجهات حضرت ولی عصر (عج) در جهت تهذیب، خودسازی، علم اندوزی و بومی کردن دستاوردهای حاصله، تلاش مضاعف نموده و در آینده گنجینه­ای از گوهرهای کم نظیر علم و معرفت برای پیشرفت کشور باشید و اینجانب نیز تلاش و امید دارم با یاری بدنه­ی علمی و اداری این دانشگاه و نیز با هم ­فکری و کمک همکاران محترم هیأت علمی و کارکنان کوشا و توانا بتوانم منشأ خیری در راستای گسترش و توسعه­ این دانشگاه باشم.

                                                                                               

                                                 

                                                                                                                                         رییس دانشگاه هرمزگان